Hotel Witek, Modlniczka, Kraków
Atrakcje Krakowa - co przyciąga turystów?

Hotel Witek

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
eu-flag

Atrakcje Krakowa - co przyciąga turystów?

18 lipca 2019

Co przyciąga turystów do Krakowa?

 

Stolica województwa małopolskiego od wielu już lat plasuje się w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. W roku 2018 do Krakowa zdecydowało się przyjechać ponad 13 milionów ludzi, z czego prawie 3 miliony stanowili turyści zagraniczni. Co przyciąga turystów do Krakowa, że tak tłumnie przybywają do średniowiecznej stolicy Polski?

 

Bogata historia i piękne zabytki

 

Kraków został lokowany na prawie niemieckim (magdeburskim) w 1257 roku za panowania Bolesława Wstydliwego. Jednak najstarsze wzmianki o nim pojawiają się znacznie wcześniej, bo już z końca X wieku w dokumencie Dagome iudex. Wawel dzisiaj kojarzony z okazałym zamkiem na wzgórzu górującym nad resztą miasta, był z kolei jednym z grodów plemiennych państwa Wiślan. Zniszczony podczas najazdu mongolskiego w 1241 roku Kraków podniósł się na nowo, by od 1320 roku aż do I połowy XVIII wieku być miejscem koronacji królów Polski. Był siedzibą dworu królewskiego aż do 1596 roku, kiedy to Zygmunt III Waza przeniósł się z całą dworską świtą do Warszawy. Podczas zaborów znalazł się w granicach Austrii, a w czasie II wojny światowej został wyznaczony na stolicę Generalnej Guberni. To piękne, średniowieczne miasto może pochwalić się wyjątkową architekturą i unikatowymi zabytkami. Wspomniany już Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Wawelska, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stworza i wiele, wiele innych, czekają każdego roku na odwiedzających.

 

Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat

 

Każdy Krakus zgodnie przyzna, że Kraków to miasto z duszą. Wśród szkolnych wycieczek z najodleglejszych części Polski znajdą się uczniowie, którzy postanowią jeszcze tutaj wrócić. I wracają – na studia, w poszukiwaniu pracy, tutaj zakładają rodziny i spotykają się ze znajomymi na mieście. Ten wyjątkowy, niepowtarzalny klimat i urok miasta przenika głęboko do wnętrza, przez co nie można o nim tak szybko zapomnieć i chce się tutaj wracać.

 

Mnóstwo atrakcji turystycznych

 

Lubisz poznawać nowe miejsca? Przybywając w nowe strony pojawiasz się w hotelu tylko po to, żeby odpocząć po całodziennym zwiedzaniu? W planowaniu podróży starasz się znaleźć chwilę na odwiedzanie muzeów i korzystanie z lokalnych atrakcji? Przyjedź do Krakowa! Nie brak tutaj muzeów z arcydziełami sztuki artystów z całego świata! Muzeum Narodowe i jego pododdziały (np. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, Muzeum Książąt Czartorystkich), Państwowe Zbiory Sztuki – Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (m.in. z Fabryką Schindlera i Pałacem Krzysztofory) to tylko niektóre z placówek, które warto odwiedzić. Po muzealnym maratonie – albo zamiast niego – możesz zrelaksować się w czasie rejsu po Wiśle, pijąc pyszną kawę na Rynku słuchając o każdej pełnej godzinie hejnału, lub udać się na wycieczkę po mieście dorożką albo melexem. A kiedy tylko zechcesz iść na zakupy, możesz udać się do dużych galerii lub parków handlowych. Moc atrakcji czeka również w czasie jarmarków okazjonalnych i plenerowych imprez (Wianki, Parada Smoków), gdzie nawet najmłodsi znajdą coś dla siebie.

 

Zróżnicowana oferta nocelgowa

 

Wybierając Kraków jako miejsce swej podróży, nie musisz martwić się o dobry nocleg. To świetny kierunek na weekend we dwoje, krótki pobyt z rodziną, lub zorganizowane wycieczki i pobyty wczasowe. Dysponując ograniczonymi środkami finansowymi, bez większych kłopotów znajdziesz hostel czy schronisko na miarę swoich możliwości. Szukasz pokoju z widokiem na Wawel, lub apartamentu dla rodziny tuż przy Wiśle? Wszystko to znajdziesz w Krakowie! Blisko centrum, blisko dworca kolejowego czy lotniska (jak choćby Hotel Witek), tuż przy Wzgórzu Wawelskim, na starej dzielnicy żydowskiej Kazimierzu czy Hucie – wszędzie, gdzie tylko zechcesz, znajdziesz nocleg na miarę swoich potrzeb.

 

Infrastruktura

 

 Rzeczą, która zdecydowanie wyróżnia Kraków na tle innych miast w Polsce jest stosunkowo niezła komunikacja i dobre połączenia z innymi miastami. Zwiedzając stolicę województwa małopolskiego, możesz śmiało wędrować klimatycznymi ulicami i uliczkami, a kiedy dopadnie Cię zmęczenie, skorzystać z miejskiej infrastruktury. Tuż przy rynku funkcjonuje odnowiony dworzec kolejowy, gdzie bez większych problemów dostaniesz się do innych miast w Polsce, lub na lotnisko, które oddalone jest od dworca o zaledwie 18 kilometrów. Kraków to doskonałe miejsce zarówno na dłuższy pobyt w mieście, jak i jeden z przystanków na trasie dłuższej podróży.

 

 

Handlowców 14
32-085 Modlniczka, Kraków, PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij