Hotel Witek, Modlniczka, Kraków
Milusińscy na weselu

Hotel Witek

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
eu-flag

Milusińscy na weselu

28 grudnia 2017

Jednym z ważniejszych dylematów przyszłej Pary Młodej jest lista gości, zwłaszcza jeśli chodzi o zaproszenie najmłodszych gości. Trudno sobie jednak wyobrazić uroczystość weselna bez dzieci. Dobrze jest poświęcić jednak chwilę na to, aby zapewnić naszym Milusińskim atrakcje.

 Z pewnością znajdą się Pary, które są przeciwne obecności pociech w tym najważniejszym dla nich dniu. Spodziewają się poplamionej przez dzieci sukni Panny Młodej, przeszkadzania zapracowanym kelnerom, a przede wszystkim zwracania na siebie uwagi – tupania i marudzenia, które wymusza szybki powrót do domu. Postaram się jednak przedstawić argumenty przemawiające za tym, że dzieci są równie ważnymi gośćmi, których obecność wcale nie musi przysparzać problemów.

   Od samego początku Para Młoda powinna kierować się zasadami savoir vivre’u  i zaznaczyć na zaproszeniu, że spodziewamy się obecności pociech naszych gości. Od pierwszych chwil ślubu warto zadbać, aby dzieci miały „zadania specjalne”. Sypanie kwiatków przed Panią Młodą, podtrzymywanie sukni ślubnej, podanie obrączek, rozdawanie rożków z płatkami pozostałym gościom lub dmuchanie baniek mydlanych przed Parą Młodą sprawi, że poczują się ważne i docenione z powierzonych zadań. Sama uroczystość zyska też lekkiego, radosnego klimatu. Czy dzieci powinny brać jednak udział w zabawie weselnej? Oczywiście, że tak!

   Osobny, specjalnie udekorowany, kolorowy kącik, gdzie będą się mogły bawić oraz jeść spotka się z wielkim uznaniem dzieci. Również właściciele restauracji sami chętnie wychodzą naprzeciw proponując specjalne menu, np.: pizzerinki, mini hamburgery, nugettsy z kurczaka, paluszki rybne, kulki ziemniaczane czy frytki – nie jeden dorosły miałby przecież ochotę na te przysmaki! Dziecięcy stolik można udekorować kolorowymi balonikami, ozdobnymi słomkami do napojów lub wymyślnymi podkładkami pod talerze. Dużym zaskoczeniem będzie zastąpienie tradycyjnego obrusu papierowymi łamigłówkami czy kolorowankami. Taka bajeczna dekoracja, nawet przy eleganckim wystroju sali sprawi, że dzieci niechętnie będą opuszczać przeznaczone dla nich miejsce. Zamiast wysublimowanych deserów warto zdecydować się na proste, łatwe do wzięcia w jedną rękę oraz z niedużym ryzykiem ubrudzenia siebie i innych. Warto pomyśleć więc o żelkach, piankach, precelkach, czekoladkach w różnym kształcie – większość rodziców zrozumie wyjątkowość tego wieczoru i pozwoli swoim pociechom na odrobinę szaleństwa. Uznanie w oczach dzieci z pewnością zrobi też coraz bardziej popularna fontanna czekoladowa ze świeżymi owocami. Tutaj niestety szczytne plany pozostania w czystych ubrankach do końca wesela mogą legnąć w gruzach, ale wynagrodzi to ogromna frajda i wspomnienia z tej prostej atrakcji.

   Nie należy jednak zapomnieć o zapewnieniu zabaw dla dzieci. Wykorzystując szaleństwo tej nocy, warto zorganizować konkurs tańca, z czego z pewnością skorzystają również dorośli. Dzieci chętnie będą się też przebierać, co można wykorzystać do krótkiego pokazu mody lub wspólnej sesji foto: np. „Powrót do dzieciństwa” z wielkimi boa, okularami, kapeluszami. Ciekawym pomysłem jest również kupienie jednorazowych aparatów fotograficznych. Milusińscy poczują się jak prawdziwi fotoreporterzy, a my zyskamy dzięki temu niezapomniane zdjęcia, z zupełnie innej perspektywy. Z pewnością nie należy zapomnieć o uwielbianych przez dzieci kredkach i kolorowych kartkach. Możemy poprosić, aby wspólnie narysowały Młodą Parę lub przygotowały inną pracę plastyczną. Specjalne kuferki z wszelakimi kredkami, naklejkami, kolorowankami i krzyżówkami, mogą być przy okazji wspaniałym prezentem dla pociech w ramach podziękowań za przybycie. Jeśli pozwoli nam pogoda oraz otoczenie lokalu, przygotujmy zabawy ruchowe dla dzieci. Będzie to miła odskocznia od głośnej i pełnej tańczących gości sali weselnej. Nie należy jednak zapomnieć, że mimo licznych atrakcji, dzieci zawsze powinny pod opieką osoby dorosłej. Dlatego coraz popularniejsza staje się obecność animatora. Profesjonalnie zajmie się on dziećmi i dopilnuje, aby nie zabrakło im atrakcji przez całą noc. W naszym hotelu często organizujemy kącik zabaw dla dzieci wraz z doświadczoną osobą, która zadba o wiele atrakcji dla dzieci tak, by nie prędko chciały opuszczać salę weselną. Cena gotowego rozwiązania to ok 120-150 zł za godzinę pracy animatora (z wliczonym przygotowaniem i całym osprzętem placu zabaw), co przy kilku godzinach tworzy większą kwotę, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci na pewno nie będą się nudzić, a Goście-Rodzice i Para Młoda będą mogli w 100% skupić się na sobie oraz na zabawie.

   Wprowadzenie przez dzieci radosnej atmosfery, kreatywności, nieprzewidywalności,
a także podrywanie do tańca sprawia, że trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez Milusińskich. Zapewnienie atrakcji dzieciom wymaga od Pary Młodej większego wysiłku organizacyjnego, ale wesele przybiera charakteru rodzinnej zabawy. Poświęcony trud powinien się opłacić w postaci zadowolonych gości, rodziców, dzieci i przede wszystkim Młodej Pary. Efekty widoczne będą również na filmach oraz pamiątkowych zdjęciach.

Handlowców 14
32-085 Modlniczka, Kraków, PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij