Hotel Witek, Modlniczka, Kraków
Plan na weekend w Krakowie

Hotel Witek

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Plan na weekend w Krakowie

22 listopada 2019

Planowanie dni wolnych od pracy to jedno z zajęć, które pozwala nam oderwać się od niekiedy mocno męczącej codzienności. Coraz więcej osób decyduje się na krótkie, acz intensywne wycieczki połączone ze zwiedzaniem, ograniczające się zaledwie do kilku, weekendowych dni. Prowadząc intensywny tryb życia, mając sporo obowiązków zawodowych, rodzicielskich bądź edukacyjnych, te dwa-trzy dni kończące tydzień są jedyną szansą na jakąś ciekawą podróż, wycieczkę do innego miasta, bądź zorganizowanie przyjęcia (na przykład z okazji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego) poza miejscem zamieszkania. Spośród dostępnych destynacji, to właśnie weekend w Krakowie prezentuje się niezwykle interesująco.

Jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce

    Kraków od wielu już lat znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych miast Europy. Miliony turystów z całego świata decydują się odwiedzić jego mury w każdej porze roku. To niezwykłe średniowieczne miasto może pochwalić się wyjątkową aurą i atmosferą, którą daje się odczuć na każdym kroku. Piękna i bogata historia, niepodważalny urok i unikatowe zabytki to tylko niektóre elementy wyróżniające Kraków na tle pozostałych miast w Polsce, ale z pewnością nawet dla nich warto zaplanować i przeżyć niezapomniany weekend w Krakowie. 

 

Krakowski urok

    Piękno Krakowa to coś co zdecydowanie wyróżnia go na tle pozostałych miast w Polsce i na świecie. Ale jego piękno to nie tylko zadbane i czyste ulice wokół Rynku Głównego, Starego Miasta i pozostałych dzielnic, ale i specyficzny klimat, duch średniowiecznego miasta, jak również niesamowita historia, którą widać i można podziwiać niemal na każdym rogu miasta. Świetnie zakonserwowane i odnowione zabytki z Zamkiem Królewskim na Wawelu i Katedrą Wawelską na czele, z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, dawną dzielnicą żydowską na Kazimierzu i wiele wiele innych, zachęcają do odwiedzin i poznania ich niesamowitej historii. Chcąc uciec od zgiełku jaki jest charakterystyczny dla każdego dużego miasta, wystarczy udać się spacerkiem nad Wisłę, gdzie tuż nad jej brzegami, obserwując nurt rzeki można się na chwilę zrelaksować na łonie natury. Weekend w Krakowie to świetna okazja nie tylko do wypoczynku w średniowiecznej stolicy Polski, ale również doskonała forma rozrywki. 

 

Miasto tętniące życiem

Nie da się ukryć, że serce Krakowa bije na Wawelu – to fakt, który potwierdzą wszyscy krakusi. Jednak zdecydowana większość zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych, swój wieczorny i nocny czas poświęca na atrakcje i rozrywki zlokalizowane w obrębie samego Rynku – w knajpkach, restauracjach, pubach i klubach z najrozmaitszą muzyką, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie dziwi zatem widok spacerujących rodzin z dziećmi w blasku zachodzącego słońca, mniejszych i większych grup studentów i podróżnych odpoczywających w restauracyjnych ogródkach, par i singli czekających na swoich towarzyszy w charakterystycznych miejscach spotkań, jak i indywidualnych turystów podziwiających z zachwytem otaczające widoki. 

W ciągu dnia dla wszystkich zainteresowanych pozostają otwarte galerie, muzea i budowle z zabytkami kultury i sztuki, które stanowią doskonałą okazję do zapoznania się choć w małym stopniu z historią naszego kraju. Najrozmaitsze koncerty, głośne wydarzenia kulturalne, różne imprezy sportowe i rozgrywki, kongresy i konferencje ściągają do miasta największe gwiazdy, znaczące nazwiska i wyjątkowych artystów. To miasto, w którym każdego dnia coś się dzieje, jest mnóstwo atrakcji i rozrywek. Można pośród nich dowolnie przebierać i wybrać to, co najbardziej nam odpowiada, a spędzając weekend w Krakowie z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. 

 

Początek dłuższej przygody

W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszy się możliwość zorganizowania przyjęcia bądź wieczoru panieńskiego i kawalerskiego podczas spędzania weekendu w Krakowie. Dotyczy to zarówno turystów z kraju, jak i spoza granic Polski – właśnie do Krakowa z tej okazji bardzo chętnie przyjeżdżają między innymi Brytyjczycy. Do stolicy województwa małopolskiego zjeżdżają również wielbiciele dobrej muzyki, na organizowane w mieście koncerty, często przedłużając swój pobyt o kilka dni. Może się wydawać, że weekend w Krakowie to stanowczo za mało, by poznać, docenić i skorzystać z atrakcji tego niezwykłego miejsca. Ale może to dopiero początek dłuższej przygody z tym miastem?

Handlowców 14
32-085 Modlniczka, Kraków, PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij